Taal

+86-13967261180
Thuis / Nieuws / Industrie nieuws / Typen industriële buisisolatie: temperatuurgrenzen en materiaalkeuze
Pers & Evenementen

Typen industriële buisisolatie: temperatuurgrenzen en materiaalkeuze

Een DN100-verzamelleiding voor verzadigde stoom die werkt op 300 °C en een stijgleiding voor gekoeld water van 40 °C hebben beide "leidingisolatie" nodig, maar vrijwel niets aan deze twee taken is hetzelfde. De stoomleiding is een probleem op het gebied van warmteverlies en personeelsbescherming; de gekoelde lijn is een condensatie- en dampbarrièreprobleem. Het foutief maken van de familie kost veel meer dan het prijsverschil tussen de materialen. Daarom komen de meeste specificatiefouten twee of drie jaar na de inbedrijfstelling naar voren in de vorm van afgebrande bindmiddelen, gescheurde delen of chloride-aantasting van roestvrij staal.

Het korte antwoord: screen industriële buisisolatietypes eerst op continue gebruikstemperatuur, vervolgens op blootstelling aan vocht en vervolgens op chloriderisico, waar austenitisch roestvast staal betrokken is. Beneden ongeveer 450 °C dekken glasvezel en minerale wol de meeste taken; van 450 °C tot 650 °C nemen calciumsilicaat en aerogeldeken het over; boven 650 °C blijven alleen keramische vezelsystemen – aluminiumoxide-silicaatprofielen, dekens, platen en polykristallijne mullietkwaliteiten – binnen hun grenzen zonder derating.

Zes soorten, gesorteerd op de temperatuur die ze daadwerkelijk overleven

Materiaalgegevensbladen vermelden een classificatietemperatuur: het punt waarop een laboratoriummonster met een bepaald percentage krimpt. Dat is niet de temperatuur die het product tijdens gebruik aanhoudt. Houd bij vezelisolatie de continue werking 100–150 °C onder het classificatienummer en voeg een marge toe waar de buis trilt, thermisch circuleert of een roestvrij oppervlak heeft. Op basis daarvan sorteren de zes families netjes.

Glasvezel secties

Voorgevormd en gespleten, meestal afgedekt nabij 450 °C, met k rond 0,040 W/m·K bij een gemiddelde temperatuur van 200 °C. Goedkoop, ruim op voorraad, snel te monteren op kleine boring. Het bindmiddel begint af te branden boven ongeveer 350–400 °C, en als de vezel eenmaal doorweekt is, keren de prestaties nooit meer volledig terug.

Minerale (steen)wol

650–750 °C, dichter en brandbestendiger dan glaswol, de standaard op stoomleidingen en ketelleidingen. Voert slecht water af, dus heeft het een ommanteling nodig plus een dampvertrager bij koude toepassingen. Shotinhoud en trillingsbezinking verminderen beide de geïnstalleerde dikte in de loop van de tijd.

Calciumsilicaat

Goed tot ongeveer 650 °C met hoge druksterkte. Daarom verschijnt het op hete olieleidingen, bij steunzadels en overal waar de isolatie beloopbaar is. k is hoog, namelijk 0,06–0,07 W/m·K, en uitloogbaar chloride moet worden geverifieerd voordat het in aanraking komt met 304- of 316-buizen.

Cellulair glas

Gesloten cel, van -200 °C tot ongeveer 430 °C, met vrijwel geen waterabsorptie: de sterkste optie voor ondergrondse, gekoelde en LNG-leidingen. Het is bros, scheurt bij impact en vereist een nauwkeurige pijpvoorbereiding. Het is geen materiaal dat bestand is tegen hoge temperaturen.

Aerogel deken

650 °C met k rond 0,018–0,023 W/m·K, dus 10 mm vervangt vaak 30–40 mm minerale wol in drukke gebieden en achter tracing. De kosten per kubieke meter zijn de hoogste van de groep, en overcompressie tijdens het passen tast het voordeel stilletjes aan aan.

Keramische vezel (aluminiumsilicaat, mulliet)

Classificatie 1260 °C voor standaard aluminiumsilicaat; polykristallijne mulliet- en aluminiumoxidesoorten bereiken 1500–1600 °C. Lage warmteopslag, sterke thermische schokbestendigheid, geleverd als voorgevormde buissecties, deken, karton en vacuümgevormde vormen. Het is geen dampremmende laag, dus de ommanteling bepaalt nog steeds de levensduur.

Boven 650 °C zijn de eerste vijf families uit de strijd. Ovenkanalen, reformeruitlaatspruitstukken, ovenafvoerkanalen, branderleidingen en railafdekkingen behoren tot keramische vezels: aluminiumoxide-silicaatsecties tot 1260 °C, polykristallijne kwaliteiten waarbij 1500 °C routinematig is. Dichtheid is net zo belangrijk als chemie: 128–160 kg/m³ is typisch voor voorgevormd leidingwerk, terwijl platen van 180–200 kg/m³ geschikt zijn voor vlakke oppervlakken en schoorsteenwanden.

Het is de installatie, en niet de chemie, waar deze systemen meestal falen: de verbindingen moeten worden samengedrukt en stevig op elkaar worden aangesloten, de banden moeten op een afstand van de tafel van de fabrikant worden aangebracht en er moet ruimte worden gelaten voor uitzetting. De prestatie-, selectie- en installatie-opmerkingen voor buissecties van keramische vezels in industriële ovens dieper ingaan op de mechanische kant van die baan.

Ceramic Fiber Tube for High-Temperature Furnace Insulation Keramische vezelbuis voor ovenisolatie bij hoge temperaturen Vuurvaste buissecties voor hoge temperaturen met thermische schokbestendigheid en lage thermische geleidbaarheid; nuttig wanneer de kwaliteit van de installatie en de prestaties bij gemiddelde temperaturen de betrouwbaarheid van de oven bepalen. Bekijk Product →

Vergelijking van de typen op de nummers die de rekening veranderen

Gepubliceerde k-waarden worden vermeld bij een gemiddelde temperatuur, dus een getal gemeten bij 50 °C flatteert elk materiaal op een lijn van 400 °C. De onderstaande vergelijking maakt gebruik van een gemiddelde temperatuur van 200 °C, wat dichter bij de werkelijke stoom- en hete-oliefunctie ligt.

Typ
Maximaal continu °C
k bij 200 °C (W/m·K)
Dichtheid (kg/m³)
Typische plicht
Belangrijkste risico
Glasvezel
450
0.040
60–100
Stoom en heet water tot 400 °C
Afbranden van bindmiddel; natte vezels
Minerale wol
700
0.045
90–140
Stoomleidingen, ketelleidingen
Chloride, schot, bezinking
Calciumsilicaat
650
0.065
200–250
Hete olie, dragende delen
Uitloogbaar chloride; broos
Cellulair glas
430
0.045
110–130
Gekoeld, ondergronds, LNG
Impact-scheuren
Aerogel deken
650
0.020
100–200
Kleine ruimtes, personeelsbescherming
Eenheidskosten; compressie
Keramische vezel
1260–1600
0,10–0,14
128–200
Rookkanalen, reformers, boven 650 °C
Geen dampscherm; stof
Indicatieve waarden alleen voor specificatiescreening; bevestig de k-waarde bij uw werkelijke gemiddelde temperatuur en controleer het uitloogbare chloride bij de leverancier voordat het vrijkomt.

Het verborgen cijfer: warmteverlies per meter, niet per vierkante meter

Kaal verbruikt een DN100-leiding bij 300 °C enkele honderden watts per meter lengte, en dat cijfer wordt gedomineerd door het buitenoppervlak, niet door de buiswand. De eerste 25 mm isolatie doet het meeste werk; alles daarna vermindert het rendement op de materiaalkosten. De onderstaande index vergelijkt het relatieve verlies per meter voor een lijn van 300 °C in stilstaande lucht, met de kale leiding ingesteld op 100.

Kaal 100
Cal-sil 50 mm: 12
Minerale wol 50 mm: 10
Keramische vezel 50 mm: 9
Aerogel 50 mm: 7
Keramische vezel 100 mm: 5

Er volgen twee praktische lezingen. Ten eerste: zodra een leiding geïsoleerd is, is het grootste resterende verlies bijna altijd mechanisch: niet-geïsoleerde flenzen, kleppen, hangers en gaten bij dilatatievoegen. Ten tweede gaat bij hogetemperatuurbuizen de beslissing tussen twee materialen zelden over k. Het gaat erom of het gekozen type tien jaar lang intact blijft bij temperatuur; een iets hogere k die overleeft, verslaat een lagere k die krimpt, barst of het leidingoppervlak vervuilt.

Waar deze typen eigenlijk terechtkomen

Bij leidingisolatiewerk op hoge temperatuur is de verdeling tussen sectoren redelijk stabiel. De indicatieve verdeling hieronder weerspiegelt de typische projectmix in plaats van gepubliceerd marktonderzoek, maar verklaart waarom leveranciers zes gezinnen in leven houden in plaats van genoegen te nemen met één.

Petrochemie en raffinage — 32%
Stroomopwekking en stoomdistributie — 24%
Metallurgie en warmtebehandeling — 20%
Chemische verwerking — 14%
Glas, keramiek en andere — 10%

Het patroon is belangrijk als je koopt. Een stoomdistributieproject kan worden gestandaardiseerd op één minerale wolfamilie en één manteldetail. Op een metallurgische locatie met rookkanalen, pollepelvoorverwarmers en warmtebehandelingsovens in hetzelfde gebouw worden meestal twee systemen naast elkaar gebruikt: minerale wol of calciumsilicaat op de nutsleidingen, keramische vezels op het hogetemperatuurpad.

Een selectiereeks in vijf stappen die de beoordeling overleeft

1

Schrijf de ontwerpbasis op. Continue temperatuur, verstorings- of excursietemperatuur en de duur ervan, omgevingsomstandigheden, binnen- of buitenlocatie, blootstelling aan wind en of de lijn austenitisch roestvrij is. Het ontbreken van het excursiecijfer is de meest voorkomende oorzaak van een herspecificatie.

2

Scherm op temperatuur en chemie. Verwijder vezelachtig product binnen 100–150 °C van de classificatielimiet, en elk stijf product binnen 10–15% van het plafond. Vraag voor roestvrij staal het uitloogbare chlorideresultaat aan volgens ASTM C871 en bevestig dat het materiaal voldoet aan ASTM C795.

3

Stel het doel in, niet de dikte. Definieer het toegestane warmteverlies per meter en een maximale oppervlaktetemperatuur waar contact mogelijk is; 60 °C is het gebruikelijke plafond voor personeelsbescherming. Dikte valt dan buiten de berekening in plaats van overgenomen te worden uit een oude tekening.

4

Geef details over het systeem, niet alleen over het materiaal. Twee lagen met verspringende voegen boven ongeveer 100 mm totale dikte, dilatatievoegen op onderlinge afstanden op hete lijnen, ommanteling van aluminium of roestvrij staal met afgedichte overlappingen, en de afstand tussen de banden is overgenomen uit de tabel van de fabrikant in plaats van uit gewoonte.

5

Verifieer achteraf. Thermische beeldvorming en plaatselijke warmtefluxmetingen bij de inbedrijfstelling brengen verbindingsspleten, samengedrukte secties en gemiste kleppen aan het licht terwijl de aannemer nog ter plaatse is. Vraag het inspectie- en testplan vóór aanvang van de werkzaamheden, niet erna.

Waar een stijf hot-face-systeem beter bij de geometrie past dan een omwikkeld gedeelte (schoorsteenwanden, ovendeuren, branderplaten en vlakke kanalen) zorgt een op aluminiumoxide gebaseerde plaat voor een consistente dichtheid en zuivere sneden. Een voorbeeld van die familie is dit

Alumina Ceramic Fiber Board for Rigid Hot-Face Linings Keramische vezelplaat van aluminiumoxide voor stijve voeringen met warm oppervlak Stevige isolatieplaat op aluminiumoxidebasis voor schoorsteenwanden, ovendeuren en branderplaten; geschikt voor hotface-voering waarbij een consistente dichtheid en zuivere sneden belangrijk zijn. Bekijk Product →

. Niet-standaard diameters, aangepaste vormen en gemengde materiaalsystemen zijn meestal het punt waarop een tekeningrecensie zichzelf terugbetaalt; het technische team is bereikbaar via technische ondersteuning .

Onderhoud en compliance: waar isolatie feitelijk faalt

  • Water is de dominante faalwijze. Op koolstofstaal betekent dit corrosie onder isolatie; bij austenitisch roestvast staal betekent dit scheurvorming door spanningscorrosie door chloride. Specificeer materiaal met een laag chloridegehalte, zorg ervoor dat de mantel afgedicht is en behandel elke breuk als een corrosiegebeurtenis in plaats van als een cosmetische gebeurtenis.
  • Jacketing is de weerbarrière. Overlappingen moeten van het heersende weer afgekeerd zijn, de bandafstand moet de specificatie volgen en het afdichtmiddel moet geschikt zijn voor de oppervlaktetemperatuur waarop het zit.
  • Personeelsbescherming heeft zijn eigen limiet. Oppervlaktetemperatuur, contactduur en of het oppervlak glad of gestructureerd is, het maakt allemaal uit. Noteer dus de veronderstelde contactconditie in de specificatie in plaats van een afzonderlijk getal te noemen.
  • Opnieuw inspecteren volgens een schema. Jaarlijkse thermische beeldvorming van kritische headers en een fysieke controle na een defect aan de condenspot, waterslag of schade aan de mantel, signaleren de meeste degradatie voordat het een uitschakelitem wordt.
  • Bewaar het documentatiepakket. Dichtheid, shotinhoud, classificatietemperatuur en chloridetestrapporten moeten bij de materiaalcertificaten worden ingediend; het is wat een accountant of verzekeraar zal vragen na een storing.

Verdeelstukken met een grote diameter, expansielussen en kleplichamen passen zelden in een voorgevormde sectie, en dat is waar een flexibele deken zijn plaats verdient: hij omhult een onregelmatige geometrie, tolereert beweging en kan ter plaatse worden gesneden zonder speciaal gereedschap. EEN

Flexible Ceramic Fiber Blanket for Pipes and Furnaces Flexibele keramische vezeldeken voor pijpen en ovens Naaldgeponste deken omhult headers, expansielussen en kleplichamen, tolereert beweging en snijdt ter plaatse voor onregelmatige overgangen en reparatiezones. Bekijk Product →

past precies bij die overgangen en reparatiezones.

De praktische conclusie is weinig glamoureus. Sorteer de kandidaat-types op de temperatuur die ze tien jaar lang kunnen vasthouden, filter alles uit dat in de buurt van het plafond komt, controleer chloride waar roestvrij staal aanwezig is, en besteed de ontwerpinspanningen aan verbindingen, ommanteling en inspectie in plaats van op een andere decimaal in de k-waarde. Die volgorde houdt een stoomleiding van 300 °C en een rookkanaal van 1200 °C beide binnen hun grenzen – waarbij dezelfde discipline wordt toegepast op twee zeer verschillende materialen.

Aanbevolen artikelen
  • Wat zijn de belangrijkste problemen met aluminiumsilicaatvezelplaat?

    Introduction: Aluminiumsilicaatvezelplaatmateriaal is momenteel een hoogwaardig isolatiemateriaal. Aluminiumsilicaatvezelplaat heeft uitstekende eigenschappen zoals een la...

  • Wat zijn de kenmerken van aluminiumsilicaatvezelplaat?

    Introduction: Vuurvaste vezelproducten van aluminiumsilicaat worden gemaakt door selectieve verwerking van pyroxeen, smelten bij hoge temperatuur, blaasvormen tot vezels, ...

  • Wat is de structuur van keramische vezelplaat met een hoog aluminiumoxidegehalte?

    Introduction: 1. Gevormde ovenbekleding van keramische vezels voor keramische vezelplaten met een hoog aluminiumoxidegehalte De gevormde keramische vezelovenbekleding...

NEEM CONTACT MET ONS OP
[#invoer#]