Taal

+86-13967261180
Thuis / Nieuws / Industrie nieuws / Vuurvaste materialen voor hoge temperaturen: kwaliteiten, limieten en aankooprisico's
Pers & Evenementen

Vuurvaste materialen voor hoge temperaturen: kwaliteiten, limieten en aankooprisico's

Een procesingenieur die de bekleding op maat maakt voor een ontbindings- en sinteroven van 1300 °C, krijgt meestal drie offertes op het bureau: dichte chamottesteen tegen de laagste eenheidsprijs, 0,8 g/cm³ isolerende vuurvaste steen in het midden, en een 128 kg/m³ keramisch vezelmodulesysteem aan de bovenkant. De rangschikking van de eenheidsprijzen en de rangschikking van de totale kosten wijzen zelden op dezelfde optie, en de reden hiervoor ligt in twee cijfers die niemand op de offerte vermeldt: continue gebruikstemperatuur en voeringmassa.

Het korte antwoord: selecteer vuurvaste materialen op hoge temperatuur eerst op basis van continue werktemperatuur en ovenchemie, en vervolgens op dichtheid en thermische geleidbaarheid. Een voering die te hoog is qua temperatuur, maar te dicht qua massa, verspilt energie bij elke cyclus; een voering die te weinig is gespecificeerd op het gebied van chemie of krimp, faalt binnen een paar maanden, wat het ook kost.

Voor de meeste specificaties gelden twee regels: de classificatietemperatuur is een testresultaat, geen servicebeoordeling, en de hete kant moet worden gekozen voor het slechtste uur dat de oven ooit zal meemaken, niet voor de gemiddelde dag.

De onderstaande vergelijking is de moeite waard om te maken vóór de prijs. De cijfers zijn typische gepubliceerde bereiken voor gangbare commerciële kwaliteiten; het assortiment thermische isolatiematerialen gaat dieper in op glasvezelgebaseerde opties.

Temperatuurklasse komt op de eerste plaats, al het andere op de tweede plaats

In de vuurvaste literatuur wordt onderscheid gemaakt tussen normale vuurvaste materialen met smelttemperaturen rond 1580–1780 °C (chamotte is het standaardvoorbeeld) en hoge vuurvaste materialen bij ongeveer 1780–2000 °C (types op basis van chromiet). De fusietemperatuur vertelt je dat het materiaal niet zal smelten; het zegt weinig over de vraag of de voering vijf jaar fietsen overleeft. Voor vezelisolatie is het equivalente getal de classificatietemperatuur, gemeten door een 24-uurs krimptest, en continu gebruik wordt normaal gesproken 100–150 °C daaronder ingesteld.

Materiaal
Continu gebruik
Bulkdichtheid
Waar het past
Typische faalmodus
Vuurvaste baksteen (42–45% Al2O3)
≤1300 °C
2,1–2,3 g/cm³
Schuur- en alkalizones
Spatten na het fietsen
Baksteen met hoog aluminiumoxidegehalte (70-80%)
≤1500–1600 °C
2,5–2,8 g/cm³
Dragende hete gezichten
Thermische schokscheuren
Alumina-silicaatvezeldeken (kwaliteit 1260)
1100–1150 °C
96–128 kg/m³
Back-up en een warm gezicht met een lage massa
Krimp boven beoordeling
Aluminiumoxide vezelplaat (kwaliteit 1400)
1250–1300 °C
300–400 kg/m³
Stijf heet gezicht, batchovens
Randscheuren bij ankers
Polykristallijne mullietvezel (kwaliteit 1600)
1450–1500 °C
130–200 kg/m³
Kamers van 1500–1600 °C
Kosten- en stofbeheersing
Nano-microporeuze plaat
≤1000 °C
200–240 kg/m³
Dunne back-up in krappe holtes
Vacuümverlies bij een lekke band
Tabelopmerking: waarden voor continu gebruik gaan uit van een schone oxiderende atmosfeer; reducerende gassen, alkalidampen en lood- of boorverbindingen verlagen het bruikbare plafond en vereisen een kwaliteitsverandering in plaats van een dikkere bekleding.

Vezel versus baksteen: warmteopslag is de verborgen kosten

Opgeslagen warmte varieert met de dichtheid, soortelijke warmte en de dikte van de laag die daadwerkelijk op temperatuur is gebracht. Voor een bekleding van 200 mm die over ongeveer 1000 K wordt verwarmd, houdt de volledig doordrenkte laag van dichte vuursteen ongeveer 100-120 kWh per vierkante meter vast, isolerende vuursteen met een isolatiewaarde van 0,8 g/cm³ ongeveer 40-50 kWh, en een vezelsysteem van 128 kg/m³ slechts 6-8 kWh. In een oven die dagelijks draait, is dat verschil meestal groter dan de muurverliezen.

100
45
7
Dichte vuurvaste baksteen
IFB, 0,8 g/cm³
Vezelmodule, 128 kg/m³
Index: opgeslagen warmte in de doorweekte laag van een bekleding van 200 mm, dichte baksteen = 100.

De afweging is mechanisch. Vezel heeft geen draagvermogen, erodeert onder hogesnelheidsgas en mag niet in contact komen met gesmolten metaal of zware slakken. Het werkbare patroon is een heet oppervlak van vezels met een dichte baksteen- of gietbare slijtzone waar de lading of de vlam in botsing komt, en een vezelback-up waarbij de enige taak het vasthouden van warmte is.

NC Ceramic Fiber Blanket for Thermal Insulation Backup NC-keramische vezeldeken voor back-up van thermische isolatie Bekijk deze dubbelnaalds-geperforeerde deken waarbij vezels dienen als warmte-houdende back-up, en niet als een dragend heet oppervlak; kwaliteiten overspannen 1260–1600°C. Bekijk Product →

Wat een vuurvast datasheet moet bewijzen

De meeste specificatiefouten verschijnen op de datasheet als vage labels in plaats van als ontbrekende cijfers. Controleer deze zes items voordat je een cijfer goedkeurt:

  • Krimptesttemperatuur. Een cijfer van 3% zegt weinig, tenzij het na 24 uur op uw streefwaarde wordt vermeld, en niet op de classificatietemperatuur.
  • Geleidbaarheid bij gemiddelde temperatuur. De genoemde waarden moeten het gemiddelde aangeven, bijvoorbeeld 0,12–0,20 W/m·K bij 800 °C, gemiddelde voor een deken van 128 kg/m³; een getal van 25 °C is in de handel.
  • Scheikunde. Het Al2O3-gehalte scheidt 1260-kwaliteit materiaal van 1400-kwaliteit materiaal, en Fe2O3 onder de ongeveer 0,5% is van belang waar reducerende atmosferen of waterstof aanwezig zijn.
  • Shot-inhoud. Boven ongeveer 20% niet-vezelige deeltjes zijn dekens slecht hanteerbaar en werpen ze stof af tijdens het snijden.
  • Dichtheids- en diktetolerantie. Typisch ±10% op dichtheid en ±2 mm of ±5% op dikte; een lichte rol geleverd met 10% onder de nominale dichtheid verliest een meetbaar deel van zijn isolatiewaarde.
  • Burnout-bereik van binder. Organische bindmiddelen verbranden tussen ongeveer 200 en 350 °C, dus de eerste opwarming heeft ventilatie en een langzame opwarming nodig.

Planken zijn het praktische antwoord waarbij de hete kant vlak moet blijven en een vorm moet behouden, bijvoorbeeld in een batchmoffel of een ovenwagendek. Ze kosten per vierkante meter meer dan dekens en zijn minder vergevingsgezind bij ankers, dus de beoordeling van de tekening is net zo belangrijk als de materiaalkwaliteit.

Alumina Ceramic Fiber Board for Flat Hot-Face Linings Keramische vezelplaat van aluminiumoxide voor platte voeringen met warm oppervlak Beschouw dit bord waar een plat, vormvast heet oppervlak weerstand moet bieden aan vlammen en gasstroming; beschikbaar in de kwaliteiten NC1260–NC1800. Bekijk Product →

Waar de tonnage naartoe gaat: toepassingssplitsing

De vraag naar vuurvaste materialen voor hoge temperaturen volgt de industrieën die continu hete processen uitvoeren. De onderstaande uitsplitsing is een indicatief patroon voor de consumptie in de zware industrie, nuttig om te beoordelen aan welke servicevoorwaarden een leverancier het vaakst voldoet, en is geen statistisch onderzoek.

  • IJzer en staal — ongeveer 34%
  • Keramiek en glas — ongeveer 21%
  • Petrochemie en raffinage – ongeveer 15%
  • Non-ferrometalen — ongeveer 12%
  • Warmtebehandeling en kracht — ongeveer 10%
  • Laboratorium en andere – ongeveer 8%

Lees het als een hint over faalmodi. Staal- en cementgebruikers maken zich zorgen over alkalische aantasting en slijtage; keramiek- en glasgebruikers maken zich zorgen over vervuiling en thermische schokken; laboratorium- en pilotgebruikers maken zich zorgen over de flexibiliteit van kleine batches en de herhaalbare temperatuuruniformiteit. Een leverancier wiens catalogus is opgebouwd rond elektrische ovenkamers zal doorgaans sterker zijn op het gebied van de laatste groep dan op het gebied van slakweerstand.

Een selectiereeks in vijf stappen

Als u de reeks op volgorde uitvoert, voorkomt u de veelgemaakte fout dat u een materiaal kiest voordat de belasting is opgeschreven.

1. Schrijf de plicht op

Piektemperatuur en houdtijd, atmosfeer, verontreinigingen, mechanische belasting, gassnelheid en hoe vaak de oven per week draait.

2. Converteer met marge

Stel continu gebruik in op 100–150 °C boven het werkinstelpunt voor glasvezel, of één smeltklasse boven de piek voor baksteen.

3. Kies de architectuur

Alleen glasvezel, glasvezel over IFB, of een dicht slijtagevlak met glasvezelback-up. Teken de ankerindeling voordat u materiaal bestelt.

4. Controleer de gegevens

Krimp op het instelpunt, geleidbaarheid bij gemiddelde temperatuur, chemie, dichtheidstolerantie en een batchtestrapport gekoppeld aan de geleverde partij.

5. Plan de eerste voorronde

Binderuitbrandcurve, dilatatievoegen, bevestigingspunten en ventilatie, schriftelijk overeengekomen vóór aanvang van de installatie.

Waar de hoogste temperatuur nodig is, draagt ​​polykristallijne mullietvezel het hete oppervlak bij 1500–1600 °C zonder de massale schade van baksteen, tegen een prijs die alleen zinvol is als de kamer klein is, er vaak gewisseld wordt, of als netheid belangrijk is. Het is ook de kwaliteit die het meest gevoelig is voor verontreiniging, dus de ovenatmosfeer en de laadpraktijk moeten eerlijk worden beoordeeld.

Polycrystalline Mullite Fiber Cotton for High-Temperature Insulation Polykristallijn mullietvezelkatoen voor isolatie bij hoge temperaturen Gebruik deze lichtgewicht 72% aluminiumoxidevezel bij temperaturen van 1500–1700 °C en een lage massa; sfeer beoordelen en in rekening brengen op besmettingsgevoeligheid. Bekijk Product →

Installatie-, onderhouds- en nalevingsdetails

De meeste voortijdige defecten aan de bekleding zijn installatiefouten en geen materiaalfouten. De terugkerende zijn de moeite waard om te vermelden bij elke aanbestedingsbeoordeling:

  • Uitzettingsvoegen. Houd rekening met ongeveer 1,5–2% van de voeringlengte bij 1200 °C en hoger; een strak aansluitende vezelvoering knikt en opent gaten bij de modules.
  • Ankergraad en -afstand. 304 roestvrij tot ongeveer 800 °C, 310 tot ongeveer 1100 °C, keramische ankers daarbuiten, meestal op een hartafstand van 200–300 mm.
  • Vocht. Natte vezels verliezen een groot deel van hun isolatiewaarde en kunnen bij de eerste hitte afbrokkelen; afgesloten en droog opslaan en nooit in een ondergelopen behuizing installeren.
  • Inspectie ritme. Driemaandelijkse visuele controles op hotspots en deurafdichtingen, plus jaarlijkse thermische beeldvorming, sporen krimpgaten op voordat deze vervorming van de schil veroorzaken.
  • Documentatie. Vraag naar de reikwijdte van het ISO 9001-certificaat en een eventuele CE-verklaring die verband houdt met de daadwerkelijke product- en testnorm, en niet naar een generieke bedrijfsverklaring; vraag een actueel veiligheidsinformatieblad voor vezelmateriaal aan.
  • Stofbeheersing. Vuurvaste keramische vezels van aluminiumoxide-silicaat worden in sommige rechtsgebieden geclassificeerd als vermoedelijk kankerverwekkend, dus het snijden moet ingesloten of nat zijn, met afzuiging en ademhalingsbescherming ter plaatse.

Installatiedetails veranderen de gemeten prestaties meer dan de meeste kopers verwachten. De uitlijning van de modules, de compressie van de verbindingen en de inbedding van de ankers bepalen of de berekende geleidbaarheid het contact met de echte oven overleeft; Hierin zijn de praktijkcontroles vastgelegd keramische vezeldeken ovenvoeringgeleider .

De werkbare regel voor hittebestendige materialen is om in deze volgorde te specificeren: belasting, chemie, continue temperatuur, vervolgens dichtheid en kosten. Als een offerte de krimp bij uw instelpunt en de geleidbaarheid bij een genoemde gemiddelde temperatuur niet kan vermelden, is de kwaliteit niet geverifieerd, ongeacht hoe aantrekkelijk de prijs eruit ziet. Koop de bekleding die past bij de cyclus die de oven feitelijk doorloopt, en stop de besparingen in ankers, dilatatievoegen en een gedocumenteerde eerste opwarming, waar de kans het minst groot is dat ze verloren gaan.

Aanbevolen artikelen
  • Wat zijn de belangrijkste problemen met aluminiumsilicaatvezelplaat?

    Introduction: Aluminiumsilicaatvezelplaatmateriaal is momenteel een hoogwaardig isolatiemateriaal. Aluminiumsilicaatvezelplaat heeft uitstekende eigenschappen zoals een la...

  • Wat zijn de kenmerken van aluminiumsilicaatvezelplaat?

    Introduction: Vuurvaste vezelproducten van aluminiumsilicaat worden gemaakt door selectieve verwerking van pyroxeen, smelten bij hoge temperatuur, blaasvormen tot vezels, ...

  • Wat is de structuur van keramische vezelplaat met een hoog aluminiumoxidegehalte?

    Introduction: 1. Gevormde ovenbekleding van keramische vezels voor keramische vezelplaten met een hoog aluminiumoxidegehalte De gevormde keramische vezelovenbekleding...

NEEM CONTACT MET ONS OP
[#invoer#]