Taal

+86-13967261180
Thuis / Nieuws / Industrie nieuws / Isolatiesteen met hoog aluminiumoxidegehalte: kwaliteiten, thermische gegevens en selectiegids
Pers & Evenementen

Isolatiesteen met hoog aluminiumoxidegehalte: kwaliteiten, thermische gegevens en selectiegids

Een batchoven van 1200 °C komt na een nieuwe bevoorrading weer online en drie weken later is de buitenmantel ongeveer 18 °C heter dan bij de inbedrijfstelling. Niets is mislukt. De branders, de regelkring en de thermokoppels gedragen zich allemaal precies zoals voorheen. Wat veranderde is de bekleding: een dichte laag werd vervangen door een baksteen met een hoger aluminiumoxidegehalte, een hogere koude-breeksterkte en ongeveer tweemaal de thermische geleidbaarheid. Op papier leek het een upgrade. Binnen in de oven gedroeg het zich als een downgrade, en de gasmeter merkte het lang voordat het onderhoudsteam dat deed.

Het korte antwoord: een isolatiesteen met een hoog aluminiumoxidegehalte wordt geselecteerd op basis van drie cijfers die samen bewegen – Al2O3-gehalte, bulkdichtheid en thermische geleidbaarheid – en de juiste steen is de lichtste steen die nog steeds zijn vorm, volume en sterkte behoudt bij de temperatuur van het hete oppervlak. Het aluminiumoxidepercentage zegt op zichzelf heel weinig over de vraag of een bekleding energie zal besparen of verspillen.

Wat volgt is een praktisch beeld van hoe deze stenen zich in echte ovens gedragen: de kwaliteiten die er toe doen, de cijfers die meestal ontbreken in een offerte, en de controles die voorkomen dat een reline een herhalingsaankoop wordt.

Wat een isolatiesteen met hoog aluminiumoxidegehalte eigenlijk is

Een isolatiesteen met een hoog aluminiumoxidegehalte is een vuurvast materiaal van aluminiumoxide-silicaat, gevormd door semi-droog persen of gieten, dat een opzettelijk poreuze structuur behoudt in plaats van dat het tot volledige dichtheid wordt gebakken. In catalogustermen liggen de bruikbare kwaliteiten tussen grofweg 45% en 75% Al2O3, met bulkdichtheden van ongeveer 0,6 tot 1,4 g/cm3 en nominale bedrijfstemperaturen van 1200 °C tot ongeveer 1500 °C. Dat plaatst ze in een andere familie dan lichtgewicht klei-isolatiestenen, die over het algemeen minder dan 46% Al2O3 bevatten, en van dichte bakstenen met een hoog aluminiumoxidegehalte, die 2,4 tot 2,8 g/cm3 wegen en zijn ontworpen om weerstand te bieden aan belasting en slijtage in plaats van om de warmte in de oven vast te houden.

De poreuze structuur is het product. De porositeit in deze stenen varieert gewoonlijk van 45% tot 70%, en dat lege volume verwijdert massa, vermindert de warmteopslag en vertraagt ​​de geleiding. Een dichte baksteen met hetzelfde aluminiumoxidegehalte is een constructiemateriaal; een poreuze baksteen met hetzelfde aluminiumoxidegehalte is een thermische barrière. Ze zijn niet uitwisselbaar en het specificatieblad moet het onderscheid duidelijk maken voordat de bestelling wordt geplaatst.

Al2O3-gehalte

45% tot 75% in de isolatiekwaliteiten. Het bepaalt de vuurvastheid, de volumestabiliteit en de weerstand tegen slakaantasting – niet de isolatiewaarde.

Bulkdichtheid

0,6 tot 1,4 g/cm3. Dit enkele cijfer bepaalt de warmteopslag, het gewicht van de bekleding en hoe snel de oven reageert op een wijziging van het instelpunt.

Bedrijfstemperatuur

1200 °C tot 1500 °C. Het plafond wordt bepaald door de hechtfase en door het krimpgedrag, niet alleen door het aluminiumoxidegehalte.

Thermische geleidbaarheid

Typisch 0,30 tot 0,60 W/m·K bij een gemiddelde temperatuur van 350 °C. Dit is het getal dat maandelijks op de brandstofrekening verschijnt.

Waarom de poriënstructuur het aluminiumoxidegetal overtreft

Warmte passeert een isolerende steen via drie parallelle routes: vaste geleiding langs de kristallijne matrix, gasgeleiding en convectie in de poriën, en straling over de poriewanden. Beneden ongeveer 800 °C domineren de vaste stof- en gasroutes, en porositeit is het allerbelangrijkste. Boven de 1000 °C levert straling een serieuze bijdrage, en dan is de poriegrootte net zo belangrijk als het porievolume: een steen vol grote open kanalen straalt de warmte vrij efficiënt uit, terwijl een steen opgebouwd uit fijne, grotendeels gesloten poriën deze verstrooit.

  • Het verhogen van het Al2O3-gehalte verbetert de vuurvastheid en de volumestabiliteit onder belasting, maar verlaagt op zichzelf niet de geleidbaarheid. Een baksteen met een hoog aluminiumoxidegehalte en een hoge dichtheid is een slechte isolator.
  • Gesloten, uniforme poriën onderdrukken zowel convectie als straling. Zichtbare open poriën, scheuren en lamineringen doen het tegenovergestelde en nodigen ook uit tot gaspenetratie.
  • De mulliet- en korundfasen die zich vormen bij hogere niveaus van aluminiumoxide zijn bestand tegen krimp, wat de verbindingsstructuur na honderden thermische cycli strak houdt.
  • Lage warmteopslag is een afzonderlijk voordeel van lage geleidbaarheid: een lichte bekleding verwarmt en koelt sneller af, wat de cyclustijd bij batchovens verkort, zelfs als de steady-state-verliezen onveranderd blijven.

Daarom kunnen twee stenen allebei 60% Al2O3 bevatten en zich totaal verschillend gedragen. Vraag naar geleidbaarheid bij een gedefinieerde gemiddelde temperatuur en vraag naar de poriënstructuur in de eigen woorden van de leverancier.

De gemeenschappelijke cijfers naast elkaar vergelijken

De onderstaande tabel geeft de typische catalogusseries weer voor de vier families die het vaakst worden vermeld voor dezelfde ovenpositie. Behandel de cijfers als oriëntatiewaarden en bevestig ze aan de hand van een batchtestrapport voor de specifieke kwaliteit die u koopt.

Eigendom
Isolatiesteen van klei
Isolatiesteen met hoog aluminiumoxidegehalte, middenklasse
Hoge aluminiumoxide-isolatiesteen, hoogwaardig
Dichte hoge aluminiumoxide baksteen
Al2O3-gehalte
30–46%
48–60%
62-75%
75-90%
Bulkdichtheid, g/cm3
0,6–1,0
0,9–1,1
1,1–1,4
2,4–2,8
Koude breeksterkte, MPa
1,5–3
3–6
5–10
50–80
Geleidbaarheid bij 350 °C, W/m·K
0,25–0,35
0,35–0,45
0,45–0,60
1,20–1,60
Nominale bedrijfstemperatuur, °C
1000–1200
1300
1400–1500
1500–1700
Tabel: typische catalogusbereiken voor de vier vuurvaste families die gewoonlijk worden aangehaald voor dezelfde ovenpositie; bevestig altijd aan de hand van een batchtestrapport.

Een kort woordje over de namen van de kwaliteitsklassen: leveranciers gebruiken verschillende labels voor dezelfde instantie, dus het helpt om een referentie te controleren isolerende vuursteensoorten en -kwaliteiten voordat u twee citaten regel voor regel vergelijkt.

Lightweight Insulating Fire Bricks for High-Temperature Furnace Linings Lichtgewicht isolerende vuurstenen voor ovenbekledingen bij hoge temperaturen Bakstenen van aluminiumoxide-silicaat met uniforme porositeit en lage thermische geleidbaarheid, geschikt voor gebruik bij temperaturen van 900–1550 °C; Controleer de herverbrandingskrimp en de geleidbaarheid voordat u offertes vergelijkt. Bekijk Product →

De cijfers die zelden op het gegevensblad verschijnen

Er zijn twee maatstaven die bepalen of een bekleding drie jaar of drie maanden meegaat, en beide ontbreken meestal in een standaardcitaat: de permanente lineaire verandering na opnieuw verwarmen bij de beoogde gebruikstemperatuur, en de geleidbaarheidswaarde bij een gemiddelde temperatuur die dicht bij de werkelijke wandconditie ligt. Een baksteen die bij 1400 °C 1% krimpt, opent zijn voegen, en open voegen lekken warmte en gas gedurende de rest van de campagne.

De onderstaande grafiek indexeert het warmteverlies in stabiele toestand door een voering van 300 mm met een heet oppervlak van 1200 °C. Lager is beter; de dichte bakstenen muur is de referentie op 100.

100
Dichte hoge aluminiumoxidewand
68
Isolatiesteen, 1,3 g/cm3
47
Isolatiesteen, 1,0 g/cm3 plus steun
38
Vezelmodulewand met hoog aluminiumoxide heet oppervlak

Het patroon is consistent: zodra het hete oppervlak beschermd is tegen krimp en chemische aantasting, is de beslissende factor hoe weinig massa erachter zit. Merk ook op dat de opening tussen de midden- en hoogwaardige isolatiestenen kleiner is dan de opening tussen welke isolatiesteen dan ook en de dichte muur – een nuttige herinnering wanneer een leverancier pleit voor een premium kwaliteit alleen al op het gebied van aluminiumoxidegehalte.

Waar deze stenen daadwerkelijk worden gebruikt

De vraag is geconcentreerd daar waar de ovens continu op 1100 °C tot 1400 °C draaien en waar de schaal koel genoeg moet blijven om de structuur en de mensen eromheen te beschermen. De onderstaande verdeling weerspiegelt een typische mix tussen oven- en ovenbouwprojecten.

  • 28% — glas, keramiek en ovenbekleding
  • 24% — metallurgische en warmtebehandelingsovens
  • 16% — chemische en petrochemische procesverwarmers
  • 12% — verbrandings- en milieu-installaties
  • 12% — elektronica en verwerking van nieuwe materialen
  • 8% — laboratorium- en onderzoeksovens

In glas en keramiek zit de baksteen meestal als een hete laag, ondersteund door een lichtere isolatielaag. Bij warmtebehandeling wordt het vaker gebruikt als tussenlaag tussen een dichte werkvoering en een vezeldeken. Bij verbranding en chemische toepassingen geven alkali- en chloride-aantastingen het aluminiumoxidegehalte en de lage open porositeit de prioriteit boven geleidbaarheid, omdat een mislukt heet oppervlak elk thermisch voordeel binnen enkele weken wegneemt.

Selectie en terugverdientijd: een praktische reeks

Doorloop deze stappen in volgorde. Het overslaan van stap drie is de meest voorkomende en duurste fout.

  1. Bevestig het werkpunt. Temperatuur van het hete oppervlak, atmosfeer, blootstelling aan alkaliën of slakken, en of de oven dagelijks draait of continu draait.
  2. Kies eerst de dichtheid, daarna aluminiumoxide. Kies de lichtste steen die het werkpunt overleeft en controleer of het Al2O3-niveau voldoende is voor chemische bestendigheid.
  3. Eis de permanente lineaire verandering. Vraag naar de waarde bij de werkelijke bedrijfstemperatuur. Een doelstelling van ±0,3% of beter is een redelijke maatstaf voor isolatiekwaliteiten.
  4. Pas de sterkte aan de belasting aan. Een steen van 3 MPa is prima in een ruglaag; het is niet fijn als een niet-ondersteunde overspanning in een hoge muur.
  5. Ontwerp de voering als lagen. Heet gezicht, isolerende laag, glasvezelback-up. Elke laag heeft een temperatuurlimiet en de grensvlakken moeten daaronder blijven.
  6. Koop op tekening, niet op beschrijving. Maattolerantie en voegtoeslag bepalen hoe strak de afgewerkte muur daadwerkelijk is.

Wat de terugverdientijd betreft, voert u de rekensom uit in kilowattuur in plaats van in steenprijs. Neem een ​​batchoven van 4 m3 bij 1200 °C, die ongeveer vier ton dichte bekleding vervoert. Door de hete laag te verplaatsen naar een isolatiesteen van 1,0 tot 1,1 g/cm3 en deze te ondersteunen met vezels, wordt ruim een ​​ton bekledingsmassa verwijderd. Als dat 45 minuten na elke opwarming scheelt en de oven twee cycli per dag draait, is de bespaarde energie per maand aanzienlijk in verhouding tot de bescheiden premie voor de steen. In de meeste tariefomgevingen is een terugverdientijd binnen één of twee kwartalen realistisch; het exacte bedrag hangt af van uw lokale energieprijs en cyclusprofiel.

Ceramic Fiber Heating Module Block for Electric Resistance Furnaces Verwarmingsmoduleblok van keramische vezels voor elektrische weerstandsovens Op vezels gebaseerde elektrische verwarmingsmodule met ingebouwde weerstandsdraad, bruikbaar tot 1300 °C en gebouwd voor een uniforme oventemperatuur, snelle verwarming en eenvoudige installatie. Bekijk Product →

Installatie-, onderhouds- en nalevingsopmerkingen

De meeste voortijdige defecten in isolatievoeringen zijn eerder installatieproblemen dan materiaalproblemen. Een paar gewoonten verhinderen de meerderheid ervan.

  • Houd de mortelvoegen dun, doorgaans 1 tot 2 mm, en gebruik een mortel die is afgestemd op het aluminiumoxideniveau van de baksteen, zodat de voeg niet sneller krimpt dan de baksteen.
  • Laat gecontroleerde expansie toe. Laat als werkcijfer ongeveer 1,5 tot 2 mm uitzettingsruimte per meter muurlengte over en herhaal dit op de hoeken.
  • Droog langzaam uit. Een getrapt opwarmschema bij 120 °C en 350 °C verwijdert het resterende vocht voordat de voering moet presteren.
  • Registreer de schaaltemperaturen op vaste punten na elke campagne. Een temperatuurstijging van 15 tot 20 °C gedurende een paar maanden is het eerste signaal dat het hete oppervlak begint te krimpen of barsten.
  • Houd een gedocumenteerd inspectie-interval aan. Vuurvaste inspecties zijn normaal gesproken gekoppeld aan de veiligheidsroutine van het drukvat of de oven van de fabriek, en de registraties zijn waar auditors om vragen.

Als het om naleving gaat, vraag dan naar het kwaliteitssysteem achter het certificaat in plaats van naar het certificaat alleen. Een leverancier die werkt volgens een erkend kwaliteitsmanagementsysteem en, waar relevant, een Europese conformiteitsmarkering, zal normaal gesproken testgegevens op batchniveau kunnen leveren over dichtheid, sterkte en veranderingen in de opwarming. De regels voor de verwijdering van gebruikt vuurvast materiaal variëren ook per regio; Gebruikt aluminiumsilicaatmateriaal wordt over het algemeen behandeld als inert industrieel afval, maar wordt lokaal bevestigd vóór een sloopcampagne. Als er voor een voeringprobleem een technische second opinion nodig is, dan is die van de fabrikant nodig technische ondersteuning kanaal is meestal sneller dan een onafhankelijk laboratorium.

Compound Fiber Module Block for Industrial High-Temperature Furnace Linings Moduleblok van samengestelde vezels voor industriële ovenbekledingen voor hoge temperaturen Volledig vezelgeprefabriceerd blok met ingebedde ankers, lage thermische geleidbaarheid, lage warmtecapaciteit en lage dichtheid voor industriële ovenbekledingen bij hoge temperaturen. Bekijk Product →

Isolatiesteen met een hoog aluminiumoxidegehalte is een eenvoudig product waar een ingewikkelde aankoopbeslissing achter zit. Het aluminiumoxidefiguur verkoopt de steen; de dichtheid, de geleidbaarheidscurve en de krimp bij herverhitting bepalen of de bekleding zichzelf terugbetaalt. Zet die drie op de offerte, dring aan op het laagontwerp, en de volgende herlijning zal in het energierapport verschijnen als een besparing in plaats van als een verrassing van 18 °C op de schaal.

Aanbevolen artikelen
  • Wat zijn de belangrijkste problemen met aluminiumsilicaatvezelplaat?

    Introduction: Aluminiumsilicaatvezelplaatmateriaal is momenteel een hoogwaardig isolatiemateriaal. Aluminiumsilicaatvezelplaat heeft uitstekende eigenschappen zoals een la...

  • Wat zijn de kenmerken van aluminiumsilicaatvezelplaat?

    Introduction: Vuurvaste vezelproducten van aluminiumsilicaat worden gemaakt door selectieve verwerking van pyroxeen, smelten bij hoge temperatuur, blaasvormen tot vezels, ...

  • Wat is de structuur van keramische vezelplaat met een hoog aluminiumoxidegehalte?

    Introduction: 1. Gevormde ovenbekleding van keramische vezels voor keramische vezelplaten met een hoog aluminiumoxidegehalte De gevormde keramische vezelovenbekleding...

NEEM CONTACT MET ONS OP
[#invoer#]